.:: Geodezja portal geodezyjny, forum geodezyjne, katalog firm usług geodezyjnych, ogłoszenia geodezyjne Loading....
eksperci - zadaj pytanie ekspertom od geodezji
Geodezja forum geodezyjne, portal geodezyjny, forum geodezji i geodetów, geodeta, geodeci,firmy geodezyjne, ceny i cennik,usługi geodezyjne, darmowe ogłoszenia geodezyjne,praca, studia, uprawnienia geodezyjne szkolenia, geodeta, forum geodetów,kursy i szkolenia geodezyjne z geodezji, sprzęt geodezyjny i instrumenty,mapy,oferty geodetów, przetargi, usługi

TEN SERWIS NIE JEST JUŻ AKTYWNY

GEODEZJA


ZLECENIA GEODEZYJNE DLA GEODETÓW

ZLECENIA GEODEZYJNE


    •  Online: 3 goci i geodetw  
Profil: Rafallo
Prezenty:
pusto :(
Ulubione zasoby:
Ostatnie akcje:
(informacje dla zalogowanych)
Ostatnio aktywny:
09-05-2014 12:48
Tytuł bloga: Tablet, laptop czy komputer stacjonarny dla geodety?
Autor: Rafallo, Data: 09-05-2014 12:33
Pamiętam jeszcze czasu, kiedy przeważającą część prac geodezyjnych wykonywało się manualnie, a pomiary czy tworzenie map wymagały dużych ilości przepisywania, papierowych dokumentacji, itp. Nie wszystkie czynności tego typu odeszły już do lamusa, a wręcz uważam, że doświadczenie z instrumentami i metodami z poprzedniej epoki jest pomocne w erze wszechobecnej komputeryzacji, ale i tak coraz więcej danych przetwarzanych jest cyfrowo. Tego trendu nie da się odwrócić.

Który typ komputera jest najbardziej praktyczny z punktu widzenia mobilnego geodety? Tablet, laptop czy komputer stacjonarny? Mimo najlepszych możliwości rozbudowy, desktopy odpadają jako niezbyt poręczne rozwiazanie. Jeśli działamy głównie w biurze, stacjonarka może być dobrym rozwiązaniem, ale do pracy w terenie ma się nijak.

Niezłym rozwiązaniem jest zbieranie danych na urządzeniu mobilnym, np. profesjonalnym tablecie, a potem szczegółowa praca na nich na mocniejszym, funkcjonalniejszym komputerze stacjonarnym z dobrym monitorem. Z doświadczenia wiem, że takie stanowisko pracy naprawdę się sprawdza, szczególnie jeśli poświęcimy chwilę na jego optymalne zorganizowanie. Świetnym rozwiązaniem wydaje się stanowisko wielomonitorowe.

Osobiście zdecydowałem się na laptopa jako główne narzędzie pracy. Nie potrzebuję aż tak dużego obszaru roboczego, więc ekran o przekątnej 14,1 cala w zupełności mi wystarczy. Maszyny takiej wielkości zachowują sporą mobilność przy dobrej funkcjonalności i wszechstronności. Nie spotkałem się też z tabletami tak wytrzymałymi i solidnymi jak niektóre profesjonalne laptopy. Mam tu na myśli przede wszystkim serie biznesowe typu ThinkPad czy Dell Vostro.

Podsumowując, mobilny inżynier geodeta coraz częściej potrzebuje wsparcia ze strony przenośnego komputera. Część stawia na tablety do zbierania danych, ale potem obrabiają je na stacjonarnych stanowiskach pracy. Część - w tym piszący te słowa - woli zintegrować oba środowiska pracy w profesjonalnym laptopie.

źródła:

http://www.dobreprogramy.pl/GBM/Praca-wielo-monitorowa-zdecydowanie-lepsza-wydajnosc-i-wygoda-pracy,28440.html

http://www.kuzniewski.pl/i232,jaki-laptop-dla-geodety.html

http://www.ebay.com/gds/Picking-the-Best-Android-Tablet-for-a-Business-Professional-/10000000177744704/g.html
1 2 3 4 5 6
¶rednia ocena: 0
Komentarze:
(niektóre funkcje portalu przeznaczone s‘ dla zalogowanych, zaloguj się lub zarejestruj profil)
Copyright Nasza-Geodezja.pl 2010-2012 (Geodezja24.pl.


GEODEZJA portal

portal geodezyjny

forum geodezyjne

, geodezja ogloszenia, geodezyjny portal, forumowisko geodezja mapy, geodezja i kartografia, oferty pracy w geodezji, geodeta praca, geodezja praca, programy geodezyjne, studia geodezyjne,usługi geodezyjne, geodeta praca, geodezja praca,

uprawnienia geodezyjne

,

usługi geodezyjne

,

praca dla geodetow

,

firma geodezyjna, firmy geodezyjne

,

obsługa geodezyjna, ceny usług geodezyjnych